Głowica granulacyjna: G-120; G-160
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
Opis pracy:
Głowica granulacyjna z pierścieniem wodnym jest urządzeniem niezbędnym w linii technologicznej produkcji reglanulatu. Uplastycznione tworzywo sztuczne wtłacza „Ślimak” (niebędący przedmiotem dostawy) do wielootworowej głowicy tnącej o poziomym wylocie żyłek granulatu. Natychmiast po wyjściu z głowicy tworzywo obcinane jest przez zespół noży o regulowanej prędkości obrotowej (po dodatkowym zastosowaniu przemiennika częstotliwości na silniku – niebędącego przedmiotem dostawy). Odcięty granulat odrzucany jest natychmiast w kierunku pierścienia wodnego, który go intensywnie chłodzi. Powstały w ten sposób reglanulat transportuje woda rynną odpływową w kierunku oddzielacza wibracyjnego gdzie jest osuszany z wody.
Wymiary gabarytowe i zespoły:
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
Oznaczenia:
1. Głowica granulacyjna G-120; G-160
2. Wózek
3. Stolik kompletny
Zasada działania:
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
Oznaczenia:
I - Wlot płynnego produktu
II - Komora grzejna
III - Komora oziębienia pociętego reglanulatu
IV - Komora wylotu schłodzonego reglanulatu na sita oddzielacza wibracyjnego
1 - Silnik elektryczny
2 - Sprzęgło
3 - Wkładka sprzęgła
4 - Sprężyna
5 - Łącznik silnika
6 - Trzpień głowicy
7 - Łożysko
8 - Płaszcz obudowy lewy
9 - Nóż tnący
10 - Oprawa noży tnących
11 - Głowica
12 - Płaszcz obudowy prawy
13 - Rozdzielacz
14 - Grzałka oporowa I
15 - Czujnik temperatury
16 - Nakrętka specjalna M 10
17 - Łącznik korpusu
18 - Czop rozdzielacza
19 - Grzałka oporowa II
20 - Łącznik
Uplastycznione tworzywo dostarczane jest do głowicy granulacyjnej ogrzewanym przewodem rurowym ze ślimakiem, który się łączy z głowicą za pomocą łącznika (20). Tworzywo to wchodzi do głowicy Wlotem (I) który znajduje się w Łączniku korpusu (17). Korpus ten ogrzewany jest Grzałką oporową II (19). Płynne tworzywo trafia na Rozdzielacz (13), który posiada na swej powierzchni otwory którymi tłoczone jest ono do Głowicy (11). W Komorze grzejnej (II) Rozdzielacz (13) i wielootworowa Głowica (11) są podgrzewane Grzałką oporową I (14).
Tworzywo w stanie płynnym wychodząc z wielootworowej Głowicy (11) trafia do Komory chłodzącej (III). W komorze tej doprowadzona woda krąży stycznie do Płaszcza (8). W płaszczu tym obraca się Trzpień głowicy (6) na swym końcu ma osadzoną Oprawę noży tnących (10) z zespołem czterech Noży tnących (9). Trzpień głowicy (11) z zespołem Noży (9) jest dociskany do Głowicy (11) za pomocą Sprężyny (4).
Noże obracając się tną schłodzone żyłki granulatu. W zależności od potrzeby po zastosowaniu przemiennika częstotliwości jest możliwa płynna regulacja obrotów Silnika (1) od którego za pomocą Sprzęgła (2+3) napęd przenoszony jest na zespół Noży (9). Tak pocięty reglanulat razem z chłodzącą go wodą wydostaje się Kanałem (IV) na sita wstrząsowe „Oddzielacza wibracyjnego”.
Głowica granulacyjna GA-200
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
Wymiary gabarytowe i części:
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
Oznaczenia:
1.Głowica granulacyjna GA-200
2.Wózek
3.Stolik
Części głowicy i opis pracy:
kliknij na zdjęcie aby powiększyć
Oznaczenia części głowicy:
1.Silnik elektryczny
2.Tuleja stalowo gumowa
3.Sprężyna talerzowa
4.Nóż
5.Głowica
6.Stożek głowicy
7.Tuleja głowicy
8.Pierścień dzielony
9.Tarcza tulei głowicy
10/11.Grzałki
12.czujnik temperatury
13.Korpus głowicy
14.Wałek głowicy
Opis pracy:
Uplastycznione tworzywo dostarczane jest do głowicy granulacyjnej ogrzewanym przewodem rurowym ze ślimakiem,który łączy się z głowicą za pomocą Tarczy tulei głowicy ( 9 ). Tworzywo to wchodzi do głowicy Wlotem ( I ) który znajduje się w Tulei głowicy ( 7 ). Tuleja ta ogrzewana jest Grzałką oporową ( 11 ). Płynne tworzywo trafia na Stożek głowicy ( 6 ) i dalej do Głowicy ( 5 ) która posiada na swej powierzchni otwory przez które tłoczone jest ono do komory oziębienia ( III ). W Komorze grzejnej ( II ) Stożek głowicy ( 6 ) i wielootworowa Głowica ( 5 ) są podgrzewane Grzałką oporową ( 10 ). Tworzywo w stanie płynnym wychodząc z wielootworowej Głowicy ( 5 ) trafia do Komory chłodzącej ( III ). W komorze tej doprowadzona woda krąży stycznie do Korpusu głowicy ( 13 ). W Korpusie tym obraca się Wałek głowicy ( 14 ), na swym końcu ma osadzone Noże tnące ( 4 ). Zespół noży ( 4 ) jest dociskany dociskany do Głowicy ( 5 ) za pomocą Sprężyn talerzowych ( 3 ). Noże obracając się tną schłodzone żyłki granulatu. W zależności od potrzeby po zastosowaniu przemiennika częstotliwości jest możliwa płynna regulacja obrotów Silnika ( 1 ) od którego napęd przenoszony jest na zespół Noży ( 4 ). Tak pocięty reglanulat razem z chłodzona go wodą wydostaje się Kanałem ( IV ) na sita wstrząsowe "Oddzielacza wibracyjnego" lub do "Wirówki".